BİR RÜYA'DAN

  Ders kitaplarımın arasına gömüldüğüm günlerden biriydi. Gece yarısına az kalmıştı ve beynim artık algılamaz oldu okuduklarımı. Bırakıp uyumaya karar verdim. Her zaman yaptığım gibi sosyal medya hesaplarıma bakıp öyle uyuyacaktım. Mesaj gelmişti PTT'den. Bir kargo varmış adıma. Beklediğim bir şey yoktu. Anlam veremedim. Ertesi gün okula giderken PTT'ye uğradım. Paketi alıp açtığımda bir zarf ve bir demet kurumuş yaprak vardı. Üzerinde herhangi bir isim yazmıyordu ama anlaşılan benim yaprak koleksiyonumdan haberi vardı. Okula gidene kadar zarfı açmadım.

''    BAL HANIM,
 Hiç görmediği birini sevebilir mi bir insan? Böyle kilometrelerce uzaktan çekimine kapılabilir mi ? Çok sordum bunları kendime her gün  defalarca ama hep sonunda ismini andığımda sanki yanımdaymışsın gibi hissettim. Ne uzaklık kaldı ne yabancılık. Sanki seni hep tanıyorum hep varmışsın yüreğimde. Şiirlerim seni bekliyormuş, hayallerim seni.Yüreğimdeki senin tarifi yok. Çünkü aşk sonradan yerleşir kalbe, sevdaya sonradan vurulursun. Ama sen hep oradaydın yani benim tabiatımsın.
  Ara sıra benim olmazsan diye buhranlar geçiriyorum. Ama ben gerçekten seviyorum. Rabbim beni geri çevirmez diyorum. Sonra hayallerim peşi sıra geliyor. Kapıyı açtığımda seni görüyorum. Uyurken göğsümde sen. Çayı seninle içiyorum. Yemeği seninle yiyorum. Milena'm oluyorsun bazen, kimi zaman Zühre'm.. Şirin'im oluyorsun dağ misali mesafeleri aşıp yanına gelmek istiyorum. Leyla'm oluyorsun olmazların çölünde kavruluyorum. Korku ve ümit arasında böylece gidip gelirken huzur kapım olup Kübra'm oluyorsun.
                                                                                                           BAY C                        ''
Dona kaldım. Tüm benliğimi bir üşüme sardı. Rüyada oluğumu düşündüm. Hayır değildim çünkü acıyı hissediyordum. Kalkıp su içtim ve tekrar mektubu okudum. Ve tekrar, tekrar, tekrar...
Demek mektup da gelirmiş masal olmuş yardan. Lütfen in göğsüme, dön göğsüme ey kalbim. Bu artık masal olmaktan çıktı.

Yorumlar

Popüler Yayınlar